India börs vabalanguses

17. mai 2004, 13:19

India börs läks täna hommikul vabalangusse, kartuses et uut kongressi juhtima hakkav valitsus kahandab riigi kiiret majanduskasvu.

Bombay Börsi ja Rahvusliku Väärtpaberibörsi aktsiate liikumisi jälgivad indeksid langesid vastavalt 15,5% ja 17,5%, mispeale kauplemine börsidel peatati, kirjutab uudisteagentuur Reuters. Mõlemad indeksid tegid ajaloo suurima punktilangusse ja kukkusid möödunud aasta septembri tasemeteni.
Kokku vajus börsi turuväärtus 40 miljardi dollari võrra.

Pärast kauplemise taastamist aktsiaid mõnevõrra kosusid ja turu juhtivad indeksid liikusid umbes 10% miinuses.

India kommunistlikud parteid otsustasid täna mitte ühineda Sonia Gandhi valitsust juhtiva koalitsiooniga ning toetada seda vaid väljapoolt.
Selline teguviis pani investoreid muretsema uue valitsuse võimaliku stabiilsuse pärast. Uus valitsus annab tõenäoliselt vande ülehomme.

Hoolimata keskpanga vaheleasumisest langes ka India ruupia dollari vastu 0,8%, kuna valuutakauplejad hakkasid muretsema, et välisinvesteeringud hakkavad vähem turu-sõbraliku valitsuse võimaleastumise korral aeglustuma.

?Kõik arvavad, et reformide kulg hakkab aeglustuma ja isegi juhul kui kommunistlikud parteid ei liitu valitsusega on neil poliitikas kõva sõna,? ütles TAIB Securities maakler Navin Roy.
?Riskifondid müüvad ükskõik mis hinna eest. Tänane langus on rohkem tehniline kui poliitiline,? ütles Karvy Stock Broking asepresident Ambareesh Baliga.

India aktsiaturg on vajunud juba kaks nädalat, kui valimisküsitlused hakkasid näitama, et reformieelne Rahvuslik Demokraatlik Liit ei võida valitsuses enamust.

Lahkuva valitsuse suurimaks reformiks on olnud erastamine, mis on aidanud alates möödunud aasta algusest riiki meelitada üle kümne miljardi dollari välisinvesteeringuid ning tõstsid Bombay börsiindeksit 2003. aastal 73%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing