Politseiamet tahab eristada era- ja töökõned

17. mai 2004, 09:40

Politseiamet tahab kasutusele võtta uudse mobiiltelefoni teenuse, mis võimaldab eristada era- ja töökõned.

Praegu on kolm nädalat kaksiknumbrit katsetanud politseiameti tehnikaosakonna töötajad, kes on teenusega rahul, teatas politseiamet.

Uus kaksiknumbri teenus seob politseiniku telefoni ühe SIM-kaardiga kaks telefoninumbrit, töö- ja eranumbri. Mõlemat numbrit maksustatakse eraldi ja mõlemale numbriomanikule, politseiasutusele ja telefoni kasutavale politseitöötajale, esitatakse eraldi arve.

Politseiameti teatel jätkavad tehnikaosakonna töötajad kaksiknumbri kasutamist ja lahenduse kasutuselevõttu plaanitakse kogu asutuses. Teenusega liitumine on politseiameti töötajale vabatahtlik. Kaksiknumbri eesmärk on kokku hoida politsei sidekulusid.

Kaksiknumbri projekt politseis toimub koostöös EMTga, kes andis politseiametile esimesena võimaluse uue teenuse katsetamiseks.

Politseiameti tehnikaosakonna politseidirektor Raul Savimaa sõnul võimaldab uus teenus sidekulutusi optimeerides suurendada politseis mobiiltelefoni kasutajate arvu.

'Katsetatav lahendus võimaldab õnnestumise korral varustada oluliselt suurema arvu politseinikke mobiiltelefoniga kui seni, samas hoides sidekulud kontrolli all,' ütles Raul Savimaa. 'Ühtlasi säilib töötajatel erakõnede ja ?sõnumite privaatsus, sest eranumbrit käsitletakse kui töötaja isiklikku numbrit.'

Hetkel on politseiametis kehtestatud töötajatele kvartali kõnelimiidid. Uus süsteem võimaldab vähendada raamatupidajate koormust limiiti ületanud kõnede töötasust kinnipidamise arvestamisel. Uue teenusega saab politseiasutus eristada töö- ja erakõned, paludes viimased teha oma eranumbrilt. Samamoodi eristatakse töö- ja eraasjus saadetud lühisõnumid. Samuti saab politseinik tänu uuele eranumbrile kasutada m-parkimist ja teisi m-kaubanduse teenuseid, mis tööandja poolt ei olnud seni võimaldatud. Ühtlasi võimaldab kaksiknumber ühte mobiiltelefoni ja SIM-kaarti kasutades vastu võtta nii töö- kui eranumbrile tulnud kõned ja lühisõnumid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing