Lõunapiima ja Metsavenna talu juht: pole maksnud ümbrikupalka

17. mai 2004, 16:14

OÜ Lõunapiim juht Meelis Mõttus sõnab, et pole maksnud oma ettevõtte töötajatele ümbrikupalku, vaid palgad lihtsalt olidki väikesed.

Mõttus, kes on rohkem tuntud kui Läti piiri ääres asuva Metsavenna turismitalu omanik, ütles, et ümbrikupalku pole OÜs Lõunapiim makstud. 'Maksuamet on saanud sellised numbrid, et no rikkus peaks siis ju kuskilt välja paistma,' ütles Mõttus. 'Meie firma keskmine palk on olnud täiesti samal tasemel piirkonna keskmise palgaga.'

Mõttus lubas maksuameti nõude kindlasti kohtus vaidlustada.

Nii Mõttus FIEna kui ka OÜ Lõunapiim figureerivad inkassofirmade võlglaste nimekirjades. Samuti on Lõunapiim juba 1999. aastast pidevalt olnud maksuameti võlglaste nimekirjas.

Eelmisel aastal sai Lõunapiim 15 000 krooni trahvi, kuna ladustas heinamaadele vadakut, mis sattus ka lähedaloletesse veekogudesse.

Lõunapiim tegeleb piimatootmisega, ettevõttel on 250 lehma ning eelmise aasta käive oli Mõttuse sõnul ca 6 miljonit krooni. 2002. aastal oli Lõunapiima käive krediidiinfo andmeil 4,9 ja kasum 1,2 miljonit krooni. Samasuguse soliidse rentaablusega töötas ettevõte ka aasta varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing