EPL: Pärnu peab paljast selga riivatuks

17. mai 2004, 08:03

Pärnu linnavalitsus keelas ära Tallinna maanteele plaanitud Tattoofesti plakati, pidades palja seljaga tüdruku näitamist kohatuks.

Plakati autori Pille Paalami sõnul on linnavalitsuse keeld naljakas, sest midagi riivatut ega amoraalset plakatil kujutatud ei ole, kirjutab Eesti Päevaleht.

15ruutmeetrisel reklaamplakatil on tütarlaps, kelle paljastatud seljal on suur tätoveering, ühtegi intiimset kehaosa näha ei ole. ?Minu arust on selle keelamine silmakirjalik, kus nüüd tulid linnavalitsuses moraalijüngrid välja,? ütles Paalam.

Tattoofesti korraldaja Andres Mathiesen ei mõista samuti, miks palja seljaga tagasihoidlik plakat üritust reklaamida ei võiks.

Pealegi soovis Mathiesen plakati panna temale kuuluva Aleksandri pubi reklaampinnale, mille eest ta maksab nii linnale kui ka omanikule reklaami- ja renditasu.

Mathieseni sõnul on kummaline, et paljast selga peetakse amoraalseks suvituslinnas, kus tänavad on suvi läbi poolpaljaid puhkajaid täis.

Pärnu linnavalitsuse planeerimisosakonna juhataja Raul Täkker ütles, et plakati eksponeerimine keelati sellepärast, et eelmisel aastal kritiseerisid linlased analoogilist reklaami.

?Probleem pole pildis, vaid linnavalitsuse hoiakus, sest avalikus linnaruumis liigub palju lapsi ja noorukeid ja sellise plakati lubamine võib jätta mulje, et linn nagu soosib seda liiki reklaami või tegevust,? ütles linnakujundaja Janno Poopuu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing