Vene teadlased esitasid argumente Kyoto protokolli vastu

17. mai 2004, 13:19

Kyoto protokoll ei ole teaduslikult põhjendatud ning on väheefektiivne, lisaks võib see tõsiselt piirata majanduskasvu Venemaal.

Sellistele järeldusele jõudsid teadlased, kes esitasid oma argumente Venemaa TA seminaril, kirjutab BBC. Teadlased ei soovitanud ratifitseerida protokolli, mis ei saa teatavasti ilma Venemaa osaluseta jõustuda.

Need soovitused anti enne Euroopa Liidu-Venemaa tippkohtumist, mis toimub sel nädalal. Euroopa Liit soovib, et Venemaa ratifitseeriks Kyoto protokolli.

ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni Kyoto protokolliga määratakse kindlaks riikide kohustused kasvuhoonegaaside ehk globaalset soojenemist põhjustavate gaaside heitkoguste piiramisel.

Teadlaste rahvusvaheliste energeetikaagentuuride ja Venemaa SKT kasvutempot arvesse võtvate prognooside kohaselt jõuavad Venemaale kehtestatud kvootide piirmäärad kätte 2009-2012. aastatel, mis võib hakata takistama riigi majanduskasvu.

Sel nädalal peaks tulema ettekanne ka ministeeriumi ettekanne, mille autorid soovitavad tõenäoliselt Kyoto protokoll ratifitseerida. Põhjustena tuuakse ilmselt majanduslikud kasud, mida riik võib saada kvootidega kaubitsemisest ja eeldatav investeeringute tulv loodusesõbralike tehnoloogiate väljatöötamiseks.

BBC arvates on Vladmir Putinilt praegu vaevalt oodata järsku keeldumist protokolli ratifitseerimisest, kuid selle tähtajad võivad kõvasti edasi lükkuda.

<#BBC=http://news.bbc.co.uk/hi/russian/russia/newsid_3716000/3716125.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing