PM: Tubakaseadus jõuab Riigikogu arutada

17. mai 2004, 08:04

Riigikogu hakkab kolmapäeval arutama seaduseelnõu, mis keelab tuleva aasta 1. maist suitsetamise restoranides, baarides ja muudes avalikes söögikohtades.

Edaspidi võib söögikohtades suitsetada üksnes eraldi suitsuruumis, kus kliente ei teenindata. Toidukohtades võib suitsetada ka õues asuval hooajalisel laiendusel, kirjutab Postimees.

Veelgi varem, kohe pärast seaduse vastuvõtmist ja jõustumist, ei tohi enam suitsetada kasiinodes, bussiootepaviljonides, jalakäijate tunnelites, avalikes tualettruumides ja kortermajade koridorides.

Ka lasteaedades ja koolides, kus praegu tohivad töötajad suitsetada üksnes suitsuruumis, ei või pärast uue seaduse jõustumist enam üldse suitsu teha.

Sotsiaalminister Marko Pomerantsi sõnul on keeldude eesmärk kaitsta mittesuitsetajate õigust hingata puhast õhku ja vähendada suitsetajate hulka.

Pärast uue tubakaseaduse jõustumist on suitsetamine muu hulgas keelatud ka Riigikogu legendaarses suitsetamiskohas, meeste tualeti eesruumis, mida peavad tualetti pääsemiseks kasutama ka mittesuitsetajad. Keeldu see asjaolu tõenäoliselt ei ohusta, sest Riigikogus on enamuses mittesuitsetajad.

Praegu on Eestis umbes 350 000 suitsetajat. Kahju, mida suitsetamine tekitab, on ka tagasihoidlike arvestuste kohaselt vähemalt kaks korda suurem summast, mis laekub riigieelarvesse tubakaaktsiisist.

Iga päev sureb Eestis suitsemisest põhjustatud haigustesse keskeltläbi kümme inimest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing