EPL: TeliaSonera tõestab pakkumise mõistlikkust

17. mai 2004, 08:03

TeliaSonera finantsnõustajate ? rahvusvahelise panganduskontserni ABN AMRO analüütikute hinnangul on Eesti Telekomi aktsiate ostupakkumine mõistlik.

Eesti Telekomi aktsia on analüütikute hinnangul praegu Ida-Euroopa telekomifirmadega võrreldes 40?50 protsenti spekulatiivselt üle hinnatud, kirjutab Eesti Päevaleht.

ABN AMRO analüütikud Peter Birke ja Tom Willett leiavad, et telekomiturg on Eestis peaaegu küps ? mobiiltelefonide penetratsioon on saavutamas lage, fiksvõrkude tulukus kahaneb ning seda ei kompenseeri suurenev tulu internetiteenustelt.

Samal ajal kui Eesti Telekomi aktsia hind on 2002. aasta augustist ligi kaks korda kallinenud, on Ida-Euroopa telekomifirmade ? Cesky Telecom, Telekomunikacja Polska jt aktsiatega kaubeldud stabiilselt 70?80 krooni tasemel. Willetti ja Birke hinnangul on Eesti Telekomi aktsia hinda mõjutanud märkimisväärselt nii TeliaSonera kui ka Eesti valitsuse avaldused.

ABN AMRO analüütikud ei soovitanud Eesti Telekomi aktsiaid hoida ka dividendide teenimise ootuses, leides, et firma suurenevad investeeringud vaevalt et lubavad tulevikus nii palju dividende välja maksta.

Ekspertide hinnangul on ABN AMRO analüütikute kommentaarid ning TeliaSonera presidendi Anders Igeli avaldused selge märk firma soovist avaldada survet Eesti valitsusele, et see 27protsendise osaluse müüks. Selle otsuseta nurjuksid TeliaSonera plaanid Eestis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing