Oracle alandas Peoplesofti ülevõtmispakkumise hinda

17. mai 2004, 11:48

Äritarkvaratootja Oracle alandas Peoplesofti ülevõtmishinda ligi 20% võrra, põhjendades seda viimase aktsia langusega.

Oracle uus vaenulik ülevõtmispakkumise hind on 21 dollarit aktsia kohta (7,7 mld dollarit kogu ettevõtte eest), kirjutab uudisteagentuur AP. Vähem kui aasta tagasi tehtud pakkumise hinnaks oli veel 26 dollarit aktsia kohta.

Oracle osutas uues ülevõtmispakkumises selle aasta jooksul 24% langenud PeopleSofti aktsiale ja muutunud turuolukorrale.

Enne Oracle uue ülevõtmispakkumise teatamist möödunud reede õhtul sulgus Peoplesoft Nasdaqi börsil 17,30 dollaril ehk 21% allpool pakkumishinda.

Äritarkvaratootja juht Jeff Henley kordas Oracle jätkuvat huvi Peoplesoft vastu, öeldes et tehing on kasulik mõlema firma aktsionäridele.

Ehkki Oracle soovib PeopleSofti osta, on asi veebruari lõpust alates ootereziimil, kuna kompanii kaitses end kartellivastase kohtuasjaga.
USA valitsus otsib võimalust tõkestada Oracle`l Peoplesofti ostmast, kuna liitumine kergitab toodete hindu ja vähendab ostjate valikuvõimalusi.

Paljud investorid on hüljanud lootuse, et tehing kartellivastase kohtuprotsessi tõttu läbi läheb. Tehingu toimumisse ei usu ja PeopleSoft.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing