TeliaSonera: Põhja- ja Baltimaad peavad ühinema

17. mai 2004, 12:31

Põhja- ja Baltimaad peavad uue Euroopa konkurentsi tingimustes ühinema, ütles tänasel Balti Majandusfoorumil TeliaSonera Balti riikide turu juht Erik Hallberg.

?TeliaSonera on olnud üks suurimaid investoreid Eestis, Lätis ja Leedus,' märkis Hallberg. 'Investeerisime siia, sest me mõistsime varakult, et meie väikesed turud ei saa iseseisvalt olla konkurentsivõimelised Euroopa või maailma perspektiivis.?

Samas ka TeliaSonera vanemasepresidendina tegutsev Hallberg tõi näiteks, et kui Vodafone investeerib uuringutesse ühe euro kliendi kohta, teeb see kokku enam kui 100 miljonit eurot. Kui sama summa investeeritaks Eesti majapidamiste arvu kohta, saaks uuringuteks kasutada ainult 0,6 miljonit eurot.

1991. aastast on TeliaSonera koos oma kohalike partneritega investeerinud
ligikaudu 1,6 miljardit eurot tavatelefonioperaatoritesse Balti riikides. Tulemuseks on üks kõige moodsamaid telefonivõrke Euroopas. Lisaks on TeliaSonera algusest peale olnud seotud kolme juhtiva mobiilioperaatori
arendamisega Balti riikides.

Hallberg rõhutas praegu toimuvat turuarengut, mille järgi nii Leedus kui Eestis on tänaseks enam kui kaks korda rohkem mobiilside- kui tavatelefonikliente ning Lätis läheneb see suhtarv kiiresti samale tasemele. Seega me näeme integreeritud mobiilside-, interneti- ja tavatelefoni kasutuse teket juhtiva jõuna infoühiskonna väljakutsetega edukaks toimetulekuks. ?Integratsioon on esile toonud veelgi enam vajaduse kohaliku sisu järele,? nentis Hallberg. ?Me peame klientidele pakkuma nii atraktiivset uudiste, spordi ja meelelahutuse gammat kui ka äri- ja avalikke teenuseid.?

Telekommunikatsiooniliidrina Põhja- ja Baltimaade regioonis on TeliaSonera suurepärasel positsioonil, et uues Euroopa konkurentsikeskkonnas toime tulla. Tulevased kasvualad saavad olema mobiil- ja fikseeritud kõned, mobiilne internet ja integreeritud mobiil- ja fikskõnesidelahendused. ?Me keskendume uute lahenduste leidmisele, et tavatelefoni atraktiivsemaks teha. Otsime ka võimalusi integreerimaks fiks- ja mobiilteenuseid. Lühidalt - on vaja suurendada atraktiivsust klientide jaoks, et jätkata edulugu ja jääda tulevikus ellu,? ütles Hallberg kokkuvõtteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing