Keskerakond süüdistab Res Publicat kuritegeliku raha kasutamises

18. mai 2004, 12:45

Peaminister Juhan Parts peab Riigikogule selgitama Res Publica rahastamise asjaolusid.

Keskerakond tugineb süüdistustes ajalehe Vesti Dnja artiklile 'Sekretnõje failõ premjer-ministra', mille kohaselt on erakond suure rahalise annetuse eest tunnustanud hõbemärgiga inimest, kes on lähedalt seotud Ida-Virumaa kurjategijatega, keda on süüdistatud julgeolekupolitseiniku haavamises ja kelle annetusi ei ole erakond vastavalt seadusele deklareerinud.

Riigikogu juhatus võttis menetlusse arupärimise peaminister Juhan Partsile, mille esitasid esmaspäeval Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liikmed Mihhail Stalnuhhin, Ain Seppik ja Küllo Arjakas.

13. mail ajalehes 'Vesti Dnja' artiklis avaldati info, vastavalt millele 13. oktoobril 1993. aastal algatati Dantshenko, kes on suures summas toetanud valitsusjuhi erakonda, vastu kriminaalasi seoses sellega, et ta tulistas ja haavas Kapo töötajat. Praegu olevat tal kahtlus maksupettuses.

Sama lehe 17. mai artiklis ütles Res Publica aseesimees ja Riigikogu liige Jaanus Rahumägi, et 2,1 protsenti (ehk umbes 100 inimest) erakonna liikmetest olid teadlikud sellest, kellega on Dantshenko näol tegemist.

2003. aasta 12. juuli 'Põhjaranniku' kohaselt annetas Ida-Virumaa ettevõtja Res Publicale 300 000 krooni. Ajalehes oli juttu sellest, et Kris Kütuse omanik Boriss Dantshenko annetas pärast Res Publicasse astumist eraisikuna erakonnale sihtotstarbeliselt 300 000 krooni ning samal aastal toetas erakonda veel vähemalt 134 500 krooniga.

Samast artiklist võis lugeda, et Res Publica ridades Riigikokku kandideerinud Peeter Kaldur avaldas arvamust, et Dantshenko liitumine praegu võimul oleva Res Publicaga võib olla seotud tema ärihuvidega.

2003. aasta 12. detsembril avaldas Põhjarannik artikli, kus väidetakse, et Res Publica tänas 300 000 krooni annetajat aumärgiga kinnitust asjaolu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing