EPL: Maaturismi arendajad sõdivad riigi puhke- ja jahimajade vastu

18. mai 2004, 08:05

Maaturismiettevõtjad protesteerivad valitsuse kava vastu anda RMK-le õigus pakkuda tasulist turismiteenust, kuna see seab turismitalud ebavõrdsesse seisu.

?Miks trügib riik üldse turule, mis on väikeettevõtete pärusmaa ning millega väiksed tegutsejad toime tulevad?? küsis maaturismi nõukogu esimees Margus Timmo.

Valitsus arutab neljapäeval määrust anda Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) vabad käed alustada konkureerimist väiketurismiettevõtjatega, mis lubab toimima panna ja edasi arendada riiklike vahenditega rajatud puhkemajade ketti ning alustada turunduskampaaniat, kirjutab Eesti Päevaleht.

96 maaturismi alal tegutsevat väikeettevõtet peavad määruse eelnõu eraettevõtluse arengut pidurdavaks ja väljasuretavaks.

Timmo hinnangul on põhiküsimus selles, et kui valitsus RMKd toetab, pole väikeettevõtetel mingit garantiid, et aastatega ei ehitata välja riiklikku metsahotellide ketti. ?Pikemas perspektiivis on sellel laostav mõju, sest kui tuleb turuvaakum, puhketeenuse osa tõmbub kokku, siis saavad maksumaksja metsast ehitatud riigimajad endale lubada hindade allalaskmist, mis pole sellega elatist teenivatele ettevõtetele kuidagi vastuvõetav,? nentis Timmo. ?Pealegi on olnud riigi ettevõttel palju rohkem raha korralike puhkemajade väljaehitamiseks.?

Võrumaa turismiliidu juht, Arossa turismitalu omanik Tiit Soosaar kiitis RMKd lõkkeplatside ja metsaonnide väljaehitamise eest, kuid ei mõistnud, miks peab riigi raha eest tasulist turismiteenust pakkuma. ?Riigi rahaga tehtud maju renditakse kordi odavamalt välja, mis annab tunda ümbruskonna turismitaludele,? ütles Soosaar. ?Kui nad rendiks kallimalt, oleks kõik korras. Praegu on tegemist lihtsalt turu solkimisega.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing