PM: Eesti mustikamoos võib jõuda Jaapani kaubanduskettidesse

19. mai 2004, 07:54

Salvest peab läbirääkimisi seni Jaapani toiduainetööstuskontserniga, et eksportida Jaapanisse tulevikus 500?1000 tonni Eesti mustikamoosi aastas.

Postimees kirjutab, et konservitööstuse Salvesti nõukogu esimehe Veljo Ipitsa andmetel on mustikas jaapanlastele eksootiline vili, mille söömine arstide väitel parandab silmanägemist. «Tegu on kohapealse üldlevinud uskumusega,» lisas Ipits.

Jaapani partneri nime ei soovinud Ipits esialgu avalikustada. «Tegemist on tõepoolest maailmanimega kontserniga,» lausus ta.

Ipitsa sõnul tagaks Jaapani suurkontsern Salvestile pikaajalised ja stabiilsed tarned, mis kergitaks tublisti konservitööstuse aastatoodangut. «Teisalt ei ole kogused üleliia suured, saame tarnimisega just parasjagu hakkama,» kinnitas ta.

Seni on Salvest tootnud konserveeritud toiduaineid üle 5000 tonni aastas, sellest on mustikamoosi osa vaid kümmekond tonni. Mustikamoosi eksport suurendaks ettevõtte tootmismahtu kuni paarkümmend protsenti.

Ipits kohtus Jaapani toiduainetöösturitega aprilli lõpus Tallinnas. «Initsiatiiv mustikamoosi tootmiseks tuli jaapanlastelt endilt ja meie pakutud tingimused paistsid neile sobivat. Praegu jätkame läbirääkimisi Jaapani saatkonna kaudu ning loodame saada lähiajal vastuse selle kohta, mida jaapanlased otsustasid.»

Jaapanlasi huvitab Ipitsa kinnitusel just looduslik metsamustikas, samas kui näiteks Kanadas toodetakse mustikaid maailmaturule farmides. «Selliseid männimetsi nagu meil Eestis minu teada Jaapanis ei ole,» rääkis Ipits.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing