PM: Eesti diplomid muutuvad ELis teistega võrdseteks

19. mai 2004, 07:52

Euroopa Konkurentsivõime Nõukogu otsustas tõenäoliselt veel eile õhtul, et ELis ühtlustatakse kutsekvalifikatsioonide tunnustamine.

See tähendab, et Tartus või Tallinnas hariduse omandanud tööline saab oma diplomiga peagi tööd ükskõik millises ELi riigis, kirjutab Postimees.

«Eesmärgiks oli praegust süsteemi lihtsamaks, liberaalsemaks ja paindlikumaks muuta,» selgitas nõukogu töös osalenud Eesti haridus- ja teadusminister Toivo Maimets.

Minister ütles eile õhtul kella poole üheksa ajal, et nõukogus arutelu alles käib, kuid väga tõenäoliselt võetakse otsus kvalifikatsioonide tunnustamine ühtlustada vastu.

Maimetsa sõnul tähendab kõnealune otsus, et nõukogu töötab välja kutsestandardid, millele vastavate oskuste omamisest piisab ükskõik millises liikmesriigis samal erialal tööle asumiseks ? kas inimene on omandanud eriala kutse- või kõrghariduse tasemel, pole siinkohal oluline.

Vanasti võisid liikmesriikide tööpakkujad mujalt tulnult nõuda lisadokumente ja kutseeksami tegemist.

Piirangud jäävad alles vaid meditsiiniga seotud aladel. «Üldine suund on siiski selline, et selliseid piiranguid oleks võimalikult vähe,» sõnas Maimets. «Meie ülesandeks on Eesti haridus nüüd kutsestandarditega vastavusse viia.»

Õppekavade vastavusse viimiseks valmivate kutsestandarditega tuleb Eestil üle vaadata vähemalt viis seadust.

Ministri sõnul aitab praeguse kutsehariduskvalifikatsiooni tunnustamise süsteemi muutmine kõige enam kaasa tööjõu vabale liikumisele Euroopa Liidus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing