Maksuamet on valmis üleliia täis ladusid inspekteerima

19. mai 2004, 10:46

Maksu- ja Tolliamet on valmis täitma üleliigse laovaru tasu seadusega pandud kohustust teostada järelevalvet laovarude üle, teatas asutus.

Kui Põllumajandusministeerium on oma riskianalüüsile ja kogutud andmetele tuginedes esitanud kontrollimist vajavaid deklaratsioone või neid esitama pidanud ettevõtete nimekirju, saab maksu- ja tolliamet asuda laovarusid kontrollima.

Tänase päeva seisuga ei ole Põllumajandusministeeriumilt maksuhaldurile veel kontrollimist vajavaid deklaratsioone laekunud, küll aga on Maksu- ja Tolliamet teinud eelnevat riskianalüüsi, kogunud infot ja selgitanud välja kontrollimist vajavaid isikuid.

Maksuhalduri järelevalvetegevuse eesmärgiks on kontrollida andmeid nendes Põllumajandusministeeriumile esitatud deklaratsioonides, mille ministeerium ametile edastanud on. Konkreetsete andmete saamisel kontrollitakse kahtluse korral nii deklareerimisel aluseks olnud kui ka deklareerimisele kuuluvate kaupade käitlemisega seotud dokumente - laoarvestust ning raamatupidamist.

Vajadusel kontrollitakse füüsiliselt üle ka hetkevarud.

Maksuhaldur on valmis kontrollivajaduse katma teiste tegevuste arvelt ning pole seega täiendavat ressurssi planeerinud. Ettevalmistusprotsessi on kaastatud ka teabetöötajad ja uurijad, viimased juhul kui ilmneb kuriteo tunnuseid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing