PM: Tallinn kritiseeris Falcki parkimiskorraldust

19. mai 2004, 07:54

Tallinna kommunaalamet heidab kirjas parkimist korraldavale ASile Falck Eesti ette parkimispiletite müügi kehva korraldust ja piletiautomaatide vähesust.

Kommunaalameti liiklusteenistuse juht Mati Songisepp kirjutas 11. mail Falckile, et parkimiskorralduse raamlepingut sõlmides lootis linn erafirmalt paremat klienditeenindust, eriti piletimüügi võrku, kuid nüüd on see hoopis ahtamaks muutunud. Varasematest müügikohtadest on järele jäänud vaid pooled.

Postimees kirjutab, et Songisepa väitel pole linnas parkimispileteid saada ning inimesed kaebavad, et isegi lubatud 15minutilise tasuta parkimisajaga pole võimalik piletit hankida. «Kontrollimisel on selgunud, et kaebused on valdavas osas põhjendatud,» kirjutas ta.

Samuti kritiseerib liiklusjuht, et maha on võetud enamik parkimisautomaatidest. See sunnib inimesi kasutama mobiiliparkimist, mille korraldamiseks pole Falckil aga vaja sisuliselt midagi teha. Songisepp ütles eile Postimehele, et hankelepingu järgi võttis Falck kohustuse paigaldada 2002. aasta lõpuks linna 57 piletiautomaati, kuid praegu on töötavaid automaate vaid 18.

«Kõige olulisem on see, et info piletimüügikohtade kohta puudub,» märkis Songisepp. «Tihti pole parkimiskohtade juures üleval vastavaid silte või on nendel olev info vananenud.»

Postimehe andmeil pole Falck lõpetanud siiani ebaseadusliku eraparkla pidamist Ahtri 8 ja 12 majade ees, kuigi ei maksa linna tasulisel parkimisalal müüdavatelt piletitelt mingit parkimistulu.

ASi Falck kommentaare ei õnnestunud Postimehel eile saada.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing