PM: Tallinn sunnib iga nädal prügikaste tühjendama

20. mai 2004, 08:10

Majaomanike ühendused ei ole rahul Tallinna värske jäätmekorralduse eeskirjaga, mis sunnib inimesi oma prügikaste vähemalt iga kahe nädala tagant tühjendama.

Pealinnas hiljuti kehtima hakanud eeskirja kohaselt tuleb biolagunevaid jäätmeid, nagu näiteks toiduaineid sisaldavaid konteinereid, tühjendada kord nädalas, kirjutab Postimees.

Selliseid jäätmeid mitte sisaldavaid segaolmejäätmete konteinereid peab tühjendama vähemalt kord kahe nädala jooksul. Piiranguid ei ole seatud vanapaberi äraveole.

Eesti majaomanike ühenduste liidu juhi Riina Kallase sõnul on sellised normatiivid liiga ranged, sest paljud majaomanikud ei tekita niivõrd palju prügi. Kallas järeldas, et kui prügi peab nii tihti ära vedama, tähendab see inimestele sisuliselt prügimaksu.

«Eramajades ei ela ainult rikkad, vaid ka paljud üksikud inimesed ja pensionärid,» rääkis Kallas. «Nemad aga sorteerivad oma prügi. Biojäätmed komposteeritakse, vanapaber põletatakse ahjudes ning äraviimisele minevaid jäätmeid sisuliselt ei tekigi.»

Olukorda raskendab veelgi see, et prügiveofirmade pakutavad väikseimad konteinerid on tavaliselt 0,14kuupmeetrised, kuid osutuvad paljudele majaomanikele tõenäoliselt liiga suureks, nentis Kallas. «Üksik inimene ei tekita isegi kuu ajaga nii palju jäätmeid,» lisas ta.

Seetõttu ei pea majaomanikud õigeks nendegi omavalitsuste käitumist, mis nõuavad prügivedu vähemalt kord kuus. Nii on see näiteks Haapsalus ja sama teed on minemas näiteks Pärnu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing