Juhan Parts: Vajame Eesti-Soome ühist teadusruumi

20. mai 2004, 09:59

Eilsel Eesti Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) istungil arutati põhjalikult Eesti võimalusi tihendada teadus- ja arendustegevuse valdkonnas koostööd Soomega.

Järgmisel nädalal toimub Helsinkis Soome Teadus- ja Tehnoloogiapoliitika Nõukogu ja Eesti Teadus-ja Arendusnõukogu ühisistung kahe riigi peaministrite eesistumisel. Peaminister Juhan Partsi arvates peab tulevikus Eesti-Soome tihedama koostöö tulemusena tekkima Eesti-Soome ühine teadusruum. 'Nüüd, kus me oleme Euroopa Liidu liikmed, peab meie kõrgharidus ja teadustegevus muutuma tõeliselt rahvusvaheliseks. See on eelduseks, et Eesti suudaks edukalt liikuda teadmistepõhise ühiskonna suunas,' rõhutas Parts.

Haridusminister Toivo Maimets andis TANi liikmetele ülevaate teaduse-, arenduse- ja innovatsioonistrateegia ettevalmistusest. TANi liikmete hinnangul peaks see strateegia peaks valmima 2005. aasta teises pooles ning saama tulevikus teadus- ja arendustegevuse riikliku rahastamise aluseks. Peaminister Juhas Parts pidas selle punkti juures oluliseks, et Eestil oleks välja töötatud oma seisukohad teadus-arendustegevuses enne, kui Euroopa Liit kinnitab oma rahastamispõhimõtted aastateks 2007-2013. 'Meil endil peab olema selge arusaam, millistes valdkondades on teadus-arendustegevus Eesti edasiseks arenguks kõige olulisem. Siis on meil ka suuremad võimalused neid prioriteetseid valdkondi Euroopa Liidu toel rahastada,' selgitas Parts.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing