Virumaa Teataja: Lehmakommitehas läks uue omaniku kätte

20. mai 2004, 08:22

Üleeilsest on Viru Leival uus omanik, kes kavatseb pankrotist kosunud firmas nii tootmist kui ka turustusvõrku laiendada.

Teisipäeval sõlmisid ASi Julianuse Inkasso Agentuur tütarettevõte AS ICC ja OÜ Polar Liising ostu-müügilepingu, millega OÜ Viru Leib ainuomanikuks sai OÜ Polar Liising. Hinda poolte kokkuleppel ei avalikustata. ?Me ostsime selle tehase tootmispinna pärast,? ei varja üks Polar Liisingu omanikest, OÜ Viru Leib nõukogu uus esimees Urmas Velleste.

Tootmishoonete hinnanguline väärtus on 5 miljonit ja seadmete väärtus 5,3 miljonit krooni. Velleste ütles, et tehtud investeering peaks end ära tasuma kahe aastaga, kirjutab Virumaa Teataja.

Velleste, kes sai nõukogu esimeheks, sest on isiklikult kogunud nõudeid Viru Leiva vastu 2 miljoni krooni ulatuses ja seega kõige suurem võlausaldaja, rääkis, et pinna maksimaalseks kasutamiseks laiendatakse tootmisvaldkondi.

Juba lähinädalatel hakatakse leivatehase kõrvalhoonesse ehitama külmutustsehhi, et see valmiks marjahooaja alguseks. Samas jätkab tööd Tapa leivatehas, ent selle praeguse tegevjuhi Vello Purre asemel asub tõenäoliselt uuesti ametisse Viru Leiva endine tegevjuht Rein Hallik.

Leivatehase sortiment jääb nii pagaritoodete kui ka lehmakommide osas alles, kinnitasid Velleste ja OÜ Viru Leib juhatuse uus esimees Marko Tõnts. Lisaks tahavad nad taasalustada Tapal tortide valmistamist.

Kokku plaanivad uued omanikud investeerida tootmisesse hooaja jooksul umbes 1,3 miljonit krooni. Juulis peaks Saksamaalt kohale jõudma kaks uut leivaahju. Ostetakse ka uus pakkimisliin ja muudetakse pakendite kujundust.

Järgmisest nädalast tõusevad Tapa leivatehase toodete hinnad tooraine kallinemise tõttu 5-7%.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing