PwC: panganduse uued riskinõuded ei ahista väikeettevõtteid

21. mai 2004, 17:21

PricewaterhouseCoopersi (PwC) värskelt avaldatud uuringu kohaselt ei muuda uued panganduse riskinõuded väikeettevõtetele laenu saamist raskemaks.

Uued Baseli komitee ja Euroopa liidu kapitali adekvaatsuse nõuded ei tohiks muuta väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetele laenu saamist raskemaks ning kallimaks, järeldas PwC uuringu tulemustest. Samas on pangad ja investeerimisettevõtted, mida käesolevad Euroopa liidu kapitali adekvaatsuse reformid puudutavad, nõuetele vastavuse saavutamiseks sunnitud investeerima märkimisväärselt nii aega, oskusi kui ka raha.

Muudatused finantssektoris peaksid vähesel määral langetama pankade kapitalinõudlust ja seega andma väikese stiimuli kogu Euroopa liidu majandusele. Baseli komitee ja Euroopa komisjoni eesmärgiks oli parandada pankade riskijuhtimise kvaliteeti, kuid jätta samas finantssüsteemi tagatiseks oleva kapitali suurusjärk endiseks.

Kommenteerides uurimust ütles PwC partner Charles Ilako: ?Saamaks nendest reformidest suurimat kasu, peavad organisatsioonid investeerima keerulisematesse lähenemistesse nii krediidi- kui ka operatsiooniliste riskide seisukohalt. See on omakorda suur investeering, mille kasu ei ole tänini veel täiel määral selgunud.?

Eesti pankurite varasemaid arvamusi uutest riskinõuetest loe <#siit=http://www.aripaev.ee/2229/uud_uudidx_222908.html>.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing