Valitsus otsustab Saaremaa silla või tunneli tuleval kevadel

21. mai 2004, 18:05

Otsuse mandri ja Saaremaa vahelise silla või tunneli rajamise kohta peab valitsus langetama järgmisel kevadel.

Täne Muhumaal kogunenud ekspertkomisjon kinnitas valitsusele esitatava vahearuande, milles kirjeldab Saaremaa silla või tunneli finants- ja keskkonnamõjude uuringu senist käiku, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Saaremaa püsiühenduse uue tasuvusuuringu koostamiseks on majandus- ja kommunikatsiooniministeerium käivitanud rahvusvahelise hanke konsultandi leidmiseks. Eelhanke vastu tundis huvi ligi 20 konsultatsioonifirmat, mille hulgast valitakse juuni keskpaigaks välja pakkumise koostavad ettevõtjad.

Minister Meelis Atoneni sõnul on oktoobri alguseks konsultant välja valitud. ?Konsultandi töö pikkuseks on kaheksa kuud, peale mida esitab ta ekspertkomisjonile oma seisukoha kas ja millisel viisil on Saaremaa püsiühenduse rajamine põhjendatud. Kuna saare ja mandri vahelise silla või tunneli rajamine on Eesti mõistes väga suur ettevõtmine, peab konsultandi positiivse otsuse korral oma kinnituse sellele projektile andma kindlasti ka valitsus ning võib-olla isegi Riigikogu,? lausus Atonen.

Tasuvusuuringu maksumusest 75 protsenti tasutakse Euroopa Liidu ISPA programmist ning veerandi maksab Eesti riik.

?Eelmine tasuvusuuring pärineb 1999. aastast ning meie majanduslik olukord on võrreldes nelja aasta taguse perioodiga oluliselt muutunud. Tookord välja töötatud finantsskeem tugines ülikõrgele 10% raha hinnale ega arvestanud võimalusega kasutada Euroopa Liidu vahendeid,' lausus Atonen.

Tänavu esimese nelja kuuga ületas Suurt väina ligi viiendiku võrra rohkem sõidukeid kui mullu samal perioodil. Arvestades elatustaseme tõusu, intensiivset ehitustegevust ning tööstuse kiiret arengut, võib prognoosida liiklustiheduse kiire kasvu jätkumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing