Virumaa Teataja: Rakvere Viljasalvest kadus jälle vilja

24. mai 2004, 08:11

Riigireservis olnud vilja kadumisega tuntuks saanud ja seejärel pankrotistunud aktsiaseltsist Rakvere Viljasalv kadus 400 tonni toidunisu.

Teisipäeval avastasid aktsiaseltsi Kesko Agro Eesti töötajad Rakvere Viljasalves oleva varu kontrollimisel, et teraviljapunkrilt number 407 on firma plommid eemaldatud ja varastatud 400 tonni toidunisu, kirjutab Virumaa Teataja.

Aktsiaseltsi arendusdirektori Tarmo Ameri sõnul oli viljavarude kontroll ajendatud päev varem saadud vihjest, et punkrite ümber on nähtud kahtlast sebimist.

Juriidilise korrektsuse huvides märkis firma politseile tehtud avalduses varguse ajavahemikuks eelmisest kontrollist kuni viimaseni ehk 17. märtsist kuni 18. maini.

Viljasalve valvava J.I.Turvateenistuse juhataja Jaroslav Kiss kinnitas, et viljasalves pole viimasel ajal mingisugust ebaseaduslikku tegevust olnud. ?Nädalavahetusel ei olnud mingit liikumist,? ütles ta.

Kissi sõnul vilja enam salve tuua ei tohi, välja veetava vilja dokumente kontrollivad turvatöötajad. Turvafirma juhi hinnangul saab ühe öö jooksul ära vedada kolm 20-tonnist koormat. Kesko Agro on varem 400 tonni veoks kulutanud kolm päeva.

Rakvere politseiosakonna ülemkomissar Enn Kuusik andis avalduse lahendada majanduskuritegudega tegelevale politseinikule.

Maakonna korravalvurite juht ei osanud 400 tonni vilja väidetavat vargust lähemalt kommenteerida. ?Põlle sees seda vilja välja ei kanna,? ütles ta.

Kesko Agro arendusdirektor Tarmo Amer ütles vargust kommeneteerides, et näpuga ei saa kellelegi näidata. ?See on politsei asi,? sõnas ta.

Samas märkis Amer, et Rakvere Viljasalv on avalikkuse kõrgendatud huviorbiidis ja vargal pidi olema tuli takus, et sellisele riskile läks. ?Tundub, et kellelgi on võlad kaelas ja vilja väga vaja,? tähendas Amer.

Kesko Agro arendusdirektori hinnangul ei ole 400 tonni transportimiseks palju aega vaja. Üks viljaauto võtab tema andmetel peale 20-25 tonni. Seega, kui masinat päris triiki täis ei lae, siis viib 400 tonni minema 20 autot. ?Võib täiesti vabalt ühe ööga ära teha,? ütles Amer.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing