Telekanali TV1 endised juhid said kriminaalsüüdistuse

Inno Tähismaa 24. mai 2004, 16:35

Maksu- ja tolliamet esitas telekanali TV1 endistele juhtidele süüdistused ümbrikupalkade maksmist puudutavas kriminaalasjas.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakond esitas süüdistused peale kaheksa kuud kestnud kriminaalmenetlust viiele Eesti Sõltumatu TV AS-is ümbrikupalkade maksmise juhtumiga seotud isikule, ütles maksu- ja tolliameti pressiesindaja Aivar Pau.

TV1 endistele juhtidele Rait Killandile, Vallo Toometile ja Raul Rebasele on esitatud süüdistused kriminaalkoodeksi 148-1 lg 10 alusel, mis näeb ettevastutuse maksuhaldurile teabe, deklaratsiooni või dokumentide esitamata jätmise eest, kui selle tulemusel jäi maksudena laekumata miljon krooni või enam.

Uurimisaluseks summaks on ligi 8,5 miljoni krooni suurune maksupettus.

Maksu- ja tolliameti andmetel on jõutud eeluurimise viimasesse järku, millesse jääb süüdistatavatele materjalide tutvustamine ja süüdistuskokkuvõtte koostamine.

Maksu- ja tolliameti uurimisosakonna alluvusse suunati menetlus 03. juulil.2003. aastal. Kriminaalasi oli alustatud Tallinna politseiprefektuuris 09. mail 2000. aastal.

Rait Killandi juhib pärast TV1 lahkumist kaabeltelekanalit CiTV, Vallo Toomet juhib Päevalehe majandustoimetust ja Raul Rebane on sõltumatu meediaanalüütik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing