Ligi pooltel firmadel on riskianalüüs tegemata

26. mai 2004, 08:43

Tööinspektsioon kontrollis aasta kolmel esimesel kuul 349 ettevõttes töökeskkonda kui tervikut, ligi pooltes (47%) ettevõtetes oli riskianalüüs tegemata

Ometi peab tööandja töötervishoiu ja tööohutuse seaduse järgi korraldama töökeskkonna riskianalüüsi, mille käigus selgitatakse välja töökeskkonna ohutegurid, mõõdetakse vajadusel nende parameetrid ning hinnatakse ohutegurite võimalikku mõju töötaja tervisele, arvestades tema ealisi ja soolisi iseärasusi, teatas tööinspektsioon.

Eelmisel aastal hinnati töökeskkonnaalase töö korraldamist 1232 ettevõttes. Neist natuke rohkem kui kolmandikus (36%) puudus riskianalüüs. Kvartal on küll lühike ajavahemik üldistuste tegemiseks, kuid igal juhul on praegu olukord seadusenõude täitmisel halvenenud. Mõningal määral oleneb pilt ka sellest, milliseid ettevõtteid on tööinspektorid teatud ajavahemikus hinnanud.

Töökeskkonna riskianalüüsi alusel tuleb koostada kirjalik tegevuskava, milles nähakse ette ennetusabinõud terviseriski vältimiseks või vähendamiseks. See oli tegemata koguni 58,5% ettevõtetest (2003. aastal tervikuna oli niisuguseid ettevõtteid 43%).

Tööinspektsiooni peadirektori Priit Siitani hinnangul on siin tegemist murettekitava suundumusega, sest Euroopa Liidu riikides pööravad tööandjad suurt tähelepanu ennekõike tööõnnetuste ennetamisele ehk teisisõnu töökeskkonna riskianalüüsile ja seeläbi ohutumale tööle. Tööõnnetuste arv 100 000 töötaja kohta on Euroopa Liidus kaheksa aastat järjest vähenenud, kusjuures langus on olnud tuntav (15%).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing