Põhjala metsandusfirmasid ähvardavad suured trahvid

27. mai 2004, 12:04

Eile järkusid ELi konkurentsiametnike reidid Põhjala ja Euroopa suuremate metsandusfirmade kontorites ? kokku 10 firmas kaheksas riigis.

Kartellikahtlused on sedavõrd tugevad, et juba ennustatakse asjasse segatud firmadele rekordilisi trahve, kirjutab Rootsi majandusleht Dagens Industri. Eelkõige kahtlustatakse hinnakartelli kvaliteetpaberi sektoris, kus Euroopa suurim tootja on M-real (läinud aasta käive 85 mld krooni). Väidetavalt saab suurima trahvi M-real, järgnevad Stora Enso ja Norske Skog. Ilmselt tuleb trahvi maksta ka Rootsi metsandusfirmadel SCA ja Holmen, kuna kartellikahtlused puudutavad aega enne seda, kui nad oma kvaliteetpaberi tootmise maha müüsid, kirjutab leht.

Kurjad keeled kõnelevad, et UPM Kymmene on ELi konkurentsiametnikke kartellist teavitades ?tagasi teinud? Stora Ensole, kes tegi sama käigu UPM Kymmene ja teiste firmade vastu, kui andis Euroopa Komisjonile vihjeid kartongikartellist. 1994. a said asjaosalised trahvi. Mõlemad firmad olid seotud ka kahtlustustega kartellikoostööst ajalehepaberi hinnakujunduses, mille uurimisest Komisjon 2002. a tõendite puudusel loobus. Koopiapaberi hinnakujunduses eksisteerinud kartelli eest määrati trahvi kokku 5,1 miljardit krooni. Praegu alanud uurimises ennustatakse aga asjasse segatud firmadele olulisemalt suuremaid trahve, kirjutab Dagens Industri.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing