Venemaa keskpank pidurdab rubla tugevnemist

27. mai 2004, 10:27

Venemaa keskpank usub, et suudab hoolimata nafta kõrgest hinnast ja naftaekspordi kasvust rubla tugevnemise kontrolli all hoida.

Keskpanga eesmärk on aeglustada inflatsioon 12 protsendilt 8-10 protsendile ning mitte lasta rublal dollari suhtes tugevneda enam kui 7%.

Keskpank on rubla tugevnemist pidurdanud dollarite ostmisega, mille tarvis on rublasid juurde trükitud. Aastaga on ringluses oleva raha hulk kasvanud 56%. Rahakraanid on nii lõdvalt kinni, et lühiajaliste laenude intressid on juba peaaegu nullilähedased. Odav raha omakorda on toonud kuumenemise aktsia- ja kinnisvaraturul. Kriitikute sõnul võib odava raha viia liiga lõdvale laenupoliitikale, mis toob kaasa laenukahjumid ja uue panganduskriisi, kirjutab eile Helsingis toimunud Venemaa ja Euroopa Keskpanga ühisseminarilt Helsingin Sanomat.

?Oleme seni hästi hakkama saanud ja usun, et saavutame oma eesmärgid. Rubla kursi järsk tõus oleks kahjulik Venemaa majanduse kasvutempole,? ütles Venemaa keskpanga juht Sergei Ignatjev, kes usub, et senine kurss on õige.

Selle aasta algusest on rubla tugevnenud 6% ja nafta hinnatõusu jätkumine lisab survet. Ignatjevi sõnul peaks olukorda leevendust tooma muuhulgas Venemaa valitsuse otsus tõsta nafta ekspordimaks 18%le.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing