Kiire kohtuotsus Jukose asjas näitab selle poliitilist iseloomu

27. mai 2004, 15:41

Vene meedia hinnangul tõestab eilne Moskva Arbitraa?ikohtu kiire otsus, et Jukose kriminaalasi on eelkõige poliitiline.

Operatiivsus, millega kohus vaatles Venemaa ajaloo suurimat maksuhagi, lubab ümber lükata kõik versioonid Jukose kriminaalasja ümber peale poliitilise, kirjutab Kommersant. Ajaleht lisab, et Jukosel lubatakse vaevalt kasutada oma kaitsmise võimalusi, mis on seadusandlusega ette nähtud. Kommersandi vaatleja, kes eeldas, et kohtuasi on väga huvitav juriidilisest aspektist, oli pettunud: maksuministeeriumi pretensioonide arutamisel lükkas kohus tagasi kõik Jukose advokaatide katsed arutada asja juriidilist poolt.

Vremja Novostei märgib, et maksuametnike nõude täitmiseks naftakompaniil raha pole, aga see tähendab, et on kolm võimalust: kompanii pankrot, osa aktivate müük või tehing Roman Abramovit?iga Jukose ja Sibnefti lahutamisel.

Esimene on kompaniile vastuvõetamatu, teine äärmiselt raske, sest praegu on kogu kompanii vara peale naftavoogude arestitud. Kõige lihtsam on kolmas variant - tehingu järel peaks T?ukotka kuberner tagastama 3 mld dollarit Sibnefti aktsiate eest, mis siiani on Jukose valduses.

Ajaleht ei välista, et juba täna võivad kompanii kreeditorid nõuda 2,6 mld dollari suuruste laenude ennetähtaegset tagastamist.

<#Newsru.com=http://newsru.com/finance/27may2004/mns.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing