Kolmandikus firmades puudub tervisekontroll

28. mai 2004, 12:10

Tööinspektsioon jõudis oma kontrollreidi tulemusena järeldusele, et kolmandikus firmades puudub tervisekontroll.

Tänavu esimeses kvartalis kontrolliti 349 firmat, kus hinnati töökeskkonda kui tervikut. KOntroll näitas, et 37,8% ettevõtetes ei ole läbi viidud nõuetekohast töötajate tervisekontrolli.
Sama paljudes ettevõtetes oli tervisekontroll korraldatud vastavalt nõuetele ja viiendikus mitteküllaldaselt. 5% firmades ei olnud tervisekontroll vajalik.
Neljal aastal (2000-2003) läbiviidud kontroll 7277 ettevõttes näitas, et täpselt kolmandikus firmades ei vastanud tervisekontroll nõuetele ning 42% vastas ettenähtule.
Leping töötervishoiuteenistusega oli tänavu kontrollitutest sõlmimata koguni kahel kolmandikul (60,5%) firmadest. Väljaõpetatud esmaabiandjad puudusid veerandis (28,4%) firmades. Esmaabivahendid on siiski peaaegu kõigis ettevõtetes olemas (neid ei olnud vaid kaheksas).

Vastavalt töötervishoiu ja tööohutuse seadusele peab tööandja korraldama töötervishoiuteenuste osutamist ja kandma sellega seotud kulud. Tervisekontroll korraldatakse töötajatele, kelle tervist võib tööprotsessi käigus mõjutada töökeskkonna ohutegur või töö laad. Tööandjal on kohustus määrata ettevõttes esmaabi andmiseks töötajad ja korraldada neile oma kulul väljaõppe. Samuti tuleb tagada kõigile töötajatele es maabivahendite kättesaadavus. Esmaabivahendeid tuleb hoida nõuetekohaselt märgistatud ja kergesti juurdepääsetavas kohas, kinnitas tööinspektsioon

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing