EL, USA ja lennufirmad otsivad lennundustülile lahendust

28. mai 2004, 12:48

Euroopa Komisjon püüab järgmisel nädalal saavutada lennunduslepet USAga, kuid enne seda on lennufirmad palunud EK volinikuga kriisikohtumist.

Lennufirmad pole rahul, et EL on valmis USAle leppe sõlmimise nimel liiga palju järeleandmisi tegema, ja üritavad EK volinikule Loyola de Palaciole survet avaldada, kirjutab Dagens Industri.

Pärast seda kui ELi kohus kaks aastat tagasi ELi liikmesriikide ja USA vahel sõlmitud kahepoolsed lennunduslepped kehtetuks tunnistas, on Euroopa Komisjon saanud riikidelt mandaadi USAga ühise leppe sõlmimiseks. Komisjon loodab leppe valmis saada 10. ja 11. juunil peetaval ELi liikmesriikide transpordiministrite kohtumisel.

Euroopa lennundusorganisatsioonil AEA-l on suuri pretensioone. ELil pole õnnestunud saavutada Euroopa lennufirmadele õigust saada USA lennufirmades enamusaktsionäriks. Samuti pole ELi lennufirmad saanud luba lennata USA siseliinidel.

Euroopa kolm suurt lennufirmat ? Air France, Lufthansa ja British Airways ? on seisukohal, et Euroopa Komisjon peab olemasolevale kompromisslahendusele ?ei? ütlema. Komisjonil on raske seda nõuet ignoreerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing