Lattelekomi Baltic Network laieneb Rootsi ja Soome

01. juuni 2004, 16:30

Lattelekom on lisaks Balti riikidele avanud võrgusõlmed Soomes ja Rootsis, mis võimaldab nüüd klientidel osta laivõrgu teenuseid ühelt pakkujalt viies riigis.

?See oli loogiline samm arvestades aktiivsuse kasvu pärast 1. maid ning Balti riikide ettevõtete ambitsioonikaid plaane laiendada oma äritegevust koduturust väljapoole,? ütles täna Eestis, Lätis ja Leedus üheaegselt toimunud videokonverentsil Lattelekomi tegevjuht Nils Melngailis.

Sihikul on need enam kui 500 Eesti, Läti ja Leedu firmat, mis tegutsevad vähemalt kahes Balti riigis või nüüd ka Soome ja Rootsi turul. Samuti välisfirmad ja rahvusvahelised korporatsioonid, kes tahavad IT ja andmeside lahendused osta ühelt pakkujalt. Täna on Lattelekomi tippklientide hulgas näiteks Leedu VP Market, Parex Banka, Rimi kaubanduskett, kosmeetikatootja L?Oreal, Hewlett Packard, jt.

Lattelekomi Eesti filiaali direktor Ülo Laanoja usub, et Riia keskset asendit arvestades on Lattelekomil paremad ?ansid kliente saada kui Tallinnal või Vilniusel. Põhiliste konkurentidena näeb Laanoja Microlinki, energiafirmasid, sarnaseid teenuseid pakkuvaid välisfirmasid.

Lattelekom on 2002. aastal alustatud projekti Baltic Network investeerinud kokku 580 000 eurot. Läinud aasta käive oli 830 000 eurot, selle aasta esimese kuue kuu prognoos on üks miljon eurot. Firmal on Lätis, kus asub peakontor ja valmivad tooted, ca 50 töötajat, Eesti ja Leedu esindustes töötab üks inimene. Eesti kontor katab ka Soome ja Rootsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing