EPL: Ametid jätavad seaduseauku kasutades palgad saladusse

01. juuni 2004, 08:02

Riigikogu põhiseaduskomisjoni analüüsis selgus, et ligi pool ametiasutustest ei avalda interneti koduleheküljel oma töötajate palku.

Kahtekümmend riigiasutust hõlmanud valimi analüüsimisel selgus, et seitse ametkonda polnud 20. maiks avalikustanud eelmise aasta palganumbreid, kirjutab Eesti Päevaleht.

Näiteks pole avaliku teabe seaduses ja rahandusministri määrusega kehtestatud juhtkonna palganumbrite avalikustamise nõudest kinni pidanud presidendi kantselei, andmekaitse inspektsioon, kodakondsus- ja migratsiooniamet. Ministeeriumidest eiravad seadust keskkonnaministeerium, kultuuriministeerium, siseministeerium ja sotsiaalministeerium.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Urmas Reinsalu sõnul saab väita, et loetletud ametkonnad ei täida Eestis seadusi ning neid tuleks karistada. ?Andmekaitse inspektsioon võiks vaadata väga tõsiselt seaduse täitmatajätmist ning teha nendele riigiasutustele ettekirjutuse. Hämmastav on muidugi see, et andmekaitse inspektsioon rikub ka ise seadust,? lisas Reinsalu.

Sotsiaalministeeriumi pressi-esindaja Katrin Pärgmäe väitis, et sotsiaalministeerium on palganumbrite avalikustamata jätmisel lähtunud riigikohtu lahendist, mille kohaselt ametiisikute palgaandmete avalikustamist puudutav rahandusministri määrus kuulutati põhiseadusvastaseks. ?Kui selgub, et õigusruum on muutunud, ei ole probleem nad sinna kohe tagasi panna,? ütles Pärgmäe.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing