Pärnu PM: Salastatud telefoninumber ei kaitse küsitlusfirma eest

01. juuni 2004, 08:49

Pärnus elav Andres Adamson oli väga üllatunud, kui Reformierakonna kampaania huvides tegutsenud küsitleja talle koju salastatud telefoninumbrile helistas.

?Küsimused puudutasid nii lähenevaid Euroopa parlamendi valimisi kui ka Reformierakonda,? rääkis Adamson. Ta oli nördinud, et telefonifirma annab poliitiliseks kampaaniaks salastatud telefoninumbreid välja.

Pärnu Postimees küsis Adamsonilt luba kasutada tema kodust aadressi, et kontrollida, kas tema telefoninumbrit väljastavad tasulised infoliinid.

Et Adamsoni telefoninumbrit telefoniraamatus ei olnud, helistas Pärnu Postimees infotelefonil 1184, kust vastati, et sellel aadressil ja sellel nimel telefoni ei ole.

Küsimusele, kas see tähendab, et telefoninumber on salastatud, vastati: ?Jah, tegu on salastatud numbriga.? Samamoodi ei leidnud toimetus internetist ei aadressilt www.ee.ee ega www.1182.ee Adamsoni telefoninumbrit.

Kui toimetus pöördus Reformierakonna avalike suhete juhi Urmas Krulli poole küsimusega, kust pärineb küsitluse läbiviimiseks nende andmebaas, oli avalike suhete juht siiralt üllatunud, et mingit küsitlust üldse korraldatakse.

Hiljem sai Pärnu Postimees Krullilt järgmise sisuga e-kirja: ?Reformierakond tutvustab koostöös OÜ Baltcomiga telefoni teel inimestele erakonna vaateid. OÜ Baltcom on sõlmitud lepingus Reformierakonnale kinnitanud, et kasutab ainult avalikke telefoninumbreid.?

Toimetus võttis ühendust ka küsitlusfirmaga ja palus kirjalikult vastust küsimusele, kust pärinevad nende andmebaasid, kuid kahe päeva jooksul vastust ei saanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing