Ametiühingujuht süüdistab Partsi ametühingute eiramises

01. juuni 2004, 16:01

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) esimees Harri Taliga saatis peaminister Partsile avaliku kirja, milles süüdistab valitsusjuhti ametiühingute eiramises.

Taliga rahuolematuse tingis esmaspäeval toimus valitsuse ja ettevõtlusorganisatsioonide järjekordne ümarlaud, mille päevakorras olid tööturumeetmete kontseptsioon, tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus, samuti töölepingu seaduse eelnõu.

Kõik need teemad on kolmepoolsete läbirääkimiste päevakorras ja puudutavad otseselt ka töötajaid, keda sotsiaaldialoogis esindavad ametiühingud, tõdes Taliga.

«Ametiühingute Keskliit peab ülimalt kahetsusväärseks, et valitsusjuht peab separaatkõnelusi tööandjatega, vältides samas kohtumisi ametiühingutega,» märkis Taliga oma kirjas.

Tema sõnul tegi EAKL 6. aprillil peaministrile ettepaneku töökohtumiseks, et arutada avaliku teenistuse reformi ettevalmistamise ja riigiteenistujate töö tasustamisega seotud küsimusi, samuti osalusdemokraatia korraldust riigiasutustes. «Kuigi EAKL põhjendas kohtumise vajalikkusest, ei ole peaministri büroo ligi kahe kuu jooksul Ametiühingute kirjale vastanud,» märkis Taliga.

Peaministri pressibüroo teatel tutvus Juhan Parts EAKL avaliku kirjaga ning esitab ametiühingutele palve jääda väärikaks.

Part lausus, et kohtumisel ettevõtjaid ühendavate organisatsioonidega oli arutlusel erimärgistatud kütuse kasutamine, ettevõtete maksupoliitika, tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus, äriseaduse muudatused, positsioonide koordinatsioon tulevaste Euroopa Liidu ettevõtlust puudutavate õigusaktide suhtes ning lisaks tutvustas sotsiaalminister ettevõtete organisatsioonidele ka
valitsuse kavandatavaid uusi aktiivseid tööturumeetmeid, mida on tutvustatud
ka töövõtjatele 'Mul puudub informatsioon, et Eesti Ametiühingute Keskliidul
kõikide nimetatud teemade osas oleksid oma positsioonid,' märkis ta.

Seega ei olnud Partsi sõnul tegemist mingisuguste 'separaatkõnelustega'. Ametiühinguid ja nende huve puudutavates küsimustes nagu näiteks tööõnnetus- ja
kutsehaiguskindlustus on valitsusel ametiühingute positsioon teada.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing