Järelevalveasutused hakkavad huligaan-jetijuhte jahtima

03. juuni 2004, 09:52

Järelevalveasutused ja kohalikud omavalitsused hakkavad supelrandades puhkajaid häirivatele huligaan-jetijuhtidele jahti pidama.

Eile Põhja Politseiprefektuuris kogunenud ümarlaual leppisid politsei, piirivalve, veeteede amet ja keskkonnainspektsioon kokku, et korraldavad kohalike omavalitsuste poolt kindlaksmääratud kohtadel regulaarseid ühisoperatsioone ning aitavad levitada informatsiooni veeliikluse ning vettepääsu tingimuste kohta, teatas politsei. Samuti kontrollitakse rangelt, kas jetijuhtidel on kehtivad veeliiklusload ning juhitunnistused olemas.

Kontrollima hakatakse Harjumaa ning Tallinna supelrandade piirkonda, kus kohalikud omavalitsused määravad oma territooriumil veemootorsõidukite vettelaskmise kohad. Harju maavalitsus teeb infovoldiku, kuhu need vettepääsukohad koos sõidutingimuste, piirangute ja kellaaegadega täpselt kirja pannakse.

?Veemootorsõidukite lauskeelamine ei ole kindlasti lahendus. Sellest kannataksid veemotosportlased ja korrektsed vee peal liiklejad,? selgitas Põhja politseiprefekti Raivo Küüt.

Küüdi sõnul tingis ümarlaua kokkukutsumise veemootorsõidukite arvu pidev kasv ning jetijuhtide vastu suunatud kaebuste suur arv. ?Oleme igal suvel üha enam saanud supelrandades puhkajatelt avaldusi huligaansete jetisõitjate kohta, kes mõtlematult, teinekord veepiiri ääres sõites häirivad puhkajate rahu ning kujutavad endast ohtu ka ujujatele. Lisaks võivad veespordi harrastajad tekitada kahju keskkonnale ning lõhkuda rannikut kui nad lähevad vette vales kohas või lausa kaitsealadel,? sõnas Küüt.

Arutelul osales lisaks järelevalveasutustele ja omavalitsustele ka Eesti Jeti ja Mootorkelgu Liit, kelle andmetel rikuvad enamasti korda veeliiklejad, kellel puudub Eesti Jeti ja Mootorkelgu Liidu vastav juhitunnistus või paadijuhi tunnistus ning kes ei ole oma veesõidukit kuskil registreerinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing