Kohus mõistis maksuametnikult dokumente varastanud mehed õigeks

03. juuni 2004, 16:12

Tallinna linnakohus mõistis õigeks Rain Rannase (28) ja Margus Valdese (39), keda süüdistati maksuametnikult dokumentide varastamises, teatas kohus.

Skandaalne Heldri elurajooni arendaja Margus Valdes mõisteti õigeks ka kehalise väärkohtlemise süüdistuses.

Kohus leidis, et uurija on rikkunud menetlusnorme ja prokuröri poolt esitatud muudetud süüdistus väljus esialgselt esitatud süüdistuse raamidest. Kohus märkis, et kohtuliku arutamise esemeks saab olla eranditult vaid see kuriteoepisood (s.o. kuriteo sündmus), milles süüdistatav on kohtu alla antud. Süüdistuse muutmine kohtus on võimalik vaid siis, kui see toob kaasa kuriteokoosseisu, mitte aga kuriteo sündmuse muutmise.

Muudetud süüdistuse kohaselt varastasid Valdes ja Rannas vägivalda kasutades AS Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna osakonna palatis oma ametikohustusi täitnud Tallinna Juriidiliste Isikute Maksuameti maksujärelevalve osakonna juhatajalt Morrison Invest ja Renover Ehitus raamatupidamisdokumendid, mis olid köidetud kausta. Rannas haaras kiirköitja koos dokumentidega laualt ning lahkus ruumist, sealjuures kasutas Valdes maksuametniku suhtes vägivalda, surudes ta vastu seina, ega lasknud tal dokumente tagasi võtta. Haiglast lahkudes andis Rannas kausta koos raamatupidamisdokumentidega Valdesele, kes peitis need maksuametile teadmata kohta, et maksuamet ei saaks neid dokumente maksurevisjoni käigus kasutada.

Algses süüdistuses ei süüdistatud Rannast vägivallas, samuti ei kajastunud algses süüdistuses dokumentide peitmine väljapoole palatit.

Mis puudutab kehalise väärkohtlemise süüdistust, siis kannatanu ei esitanud politseile avaldust kriminaalmenetluse alustamiseks. Selleta polnud eeluurimise ajal seaduslikku alust Valdest kehalises väärkohtlemises süüdistada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing