Eesti Raudtee uueks juhiks saab Chistopher Aadnesen

03. juuni 2004, 13:14

Eesti Raudtee nõukogu valis ettevõtte uueks juhatuse esimeheks ja tegevdirektoriks ameeriklase Christopher Aadneseni, teatas ettevõte.

Eesti Raudtee senine tegevdirektori kohusetäitja Riivo Sinijärv jätkab tegevdirektori asetäitjana.

Eesti Raudtee nõukogu esimehe Edward Burkhardti sõnul sai Aadneseni valituks osutumisel otsustavaks tema pikaajaline kogemus erastatud raudtee juhtimisel Mehhikos. ?Eesti Raudtee on oma arengus läbinud põhjaliku restruktureerimise ning nüüd vajame juhti, kes suudaks ettevõtet edasi viia väljakujunenud kursil,? ütles Burkhardt. ?Meie eesmärk on jätkuvalt parandada efektiivsust ning teenuse kvaliteeti turundustegevust ja kliendibaasi laiendades, samuti infrastruktuuri moderniseerimine regiooni majanduskasvu mõjudele ja nõudmistele vastavaks,? lisas Burkhardt. ?Christopher on piisavalt kogenud ja kvalifitseeritud nende protsesside juhtimiseks ning meie eestlastest koosneva juhtkonnaga täiendavad nad teineteist suurepäraselt,? märkis Burkhardt.

Juuli algusest tööle asuv 55-aastane Christopher Aadnesen on raudteeäris tegutsenud 29 aastat, juhtides erinevaid strateegilisi valdkondi alates ohutusest kuni strateegilise planeerimiseni. Enne Eesti Raudteele tööle asumist juhtis Aadnesen Georgetown?is, Texases transpordi- ja logistika planeerimise konsultatsioonibürood Capitol City Management Associates. Aastatel 1996-2000 juhtis ta Mehhikos Texas Mexican Railway Company?t, mille konsortsium KCS-TMM 1996. aastal erastas. 1970ndate aastate algusest kuni 90ndate keskpaigani töötas Aadnesen erinevatel juhtivatel kohtadel Union Pacific Railroad Company?s, kus vastutas asepresidendina transpordi- ja personaliteenistuste eest.

Christopher Aadnesen on lõpetanud Utah ülikooli ning omandanud täiendkoolitust Harvardi ja Pittsburghi ülikoolides. Aadnesen on abielus ning viie lapse isa.

Eesti Raudtee eelmine juhatuse esimees Herbert Payne naases Ameerikasse aprillis perekondlikel põhjustel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing