Pressinõukogu mõistis Postimehe ja Äripäeva õigeks

03. juuni 2004, 14:46

Pressinõukogu arutas CV keskuse kaebust Postimehe ning Serverette OÜ kaebust Äripäeva peale ning mõistis ajalehed õigeks, teatas Pressinõukogu.

Pressinõukogu otsustas, et kumbki ajaleht ei ole rikkunud head ajakirjandustava.

CV Keskus esitas kaebuse ajalehes Postimees 22. märtsil 2004 ilmunud arutikli ?CV Keskus vahendab naisi seadusi eirates välismaale? peale. CV Keskus märkis, et ei korraldanud GULF AIRi stjuardesside konkurssi ega viinud seda ka läbi. Kaebaja oli häiritud ka artikli pealkirjast, mis süüdistas tema sõnul CV Keskust tüdrukute kupeldamises.

Postimees vastas Pressinõukogule, et artikkel ei esitanud süüdistust tüdrukute kupeldamises, vaid vahendamises, mis ongi CV Keskuse tegevus tegevusloa järgi.

Pressinõukogu otsustas, et Postimees ei ole head ajakirjandustava rikkunud, sest osapooled said artiklis sõna ning esitatud faktid olid kontrollitud.

Pressinõukogu arutas ka Serverette OÜ kaebust Äripäeva peale ning otsustas, et ajaleht ei rikkunud 9. jaanuaril 2004 ilmunud artikliga ?Vaene Fellini!? head ajakirjandustava.

Toitlustusteenust pakkuv Serverette OÜ kaebas Pressinõukogule, et Fellini restoranist kirjutatud artikkel on negatiivse alatooniga ning kirjutatud inimese poolt, kelle toidutundmisalased teadmised jäävad lugeja jaoks selgusetuks. Kaebaja pidas artiklis esitatud väiteid toiduvaliku jm kohta alusetuteks, halvustavateks ja firma mainet kahjustavateks.

Äripäev vastas Pressinõukogule, et artikli eesmärk oli kirjeldada lugejale olukorda ja tundeid, mida artikli autor restoranis koges. Äripäev rõhutas, et tegu oli arvamusartikliga.

Pressinõukogu on seisukohal, et iga autor omab õigust arvamusartiklites vabalt oma seisukohti avaldada. Antud kirjutise puhul saab tegemist olla pigem maitseküsimusega, mille osas ei saa anda hinnangut ajakirjanduseetika seisukohast.

Pressinõukogu otsustele kirjutas alla Pressinõukogu aseesimees Tiit Hennoste.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing