SLÕL: vihmaga on bussidel Viru terminalis libe

03. juuni 2004, 08:32

Tallinnas Viru väljaku 60 miljonit krooni maksma läinud maa-aluses terminalis ei saa bussid paduvihma ajal pidama ega suuda peatusest välja sõita.

Kui vihma kallab, on betoonpõrand bussi rataste all libe. Bussijuhid kaebasid oma muredest Tallinna Autobussikoondisele ja viimane linnavalitsusele, kust läks märgukiri aktsiaseltsile Merko Ehitus, kirjutab SL Õhtuleht.

Peatustes pidama saamisega on muret, räägib bussijuht Eeri. Tema sõnul muudavad terminalipõranda libedaks busside märjad rattad. «Tassime vett sisse. Ja niigi libe betoon muutub veelgi hullemaks.»

«Mehed on paar nädalat rääkinud, et märjaga on raske,» kinnitab bussikoondise pressiesindaja Sirje Roht.

Betoonpõrand on libedam kui tavaline asfalt.

«Õnneks on praegu veel terminali katsetamise ja sellega harjumise aeg,» ütleb Roht, et viga jõuab veel enne sügisvihmade tulekut ehk parandada.

Linnavalitsuse transpordi- ja keskkonnaamet palub ehitusfirmalt seisukohta «põrandapinna vastavuse kohta projektile ja projekteerimisnormidele ning ettepanekuid olukorra normaliseerimiseks».

Merko Ehituse projektijuht Mart Paas: «Me vaidleme vastu, sest kõik on ehitatud nii nagu vaja.» Tema meelest pole linnavalitsuse kirjal alust, sest terminalis on kõik tehtud projekti ja ehitusnormide järgi. Et bussid saaksid ohutult pidurdada, soovitab Paas terminali põrandat tihemini puhastada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing