Nordea Leedu võtab üle Leedu panga Kredyt Bank S.A.

03. juuni 2004, 12:02

Nordea Leedu võtab üle Kredyt Bank S.A. Leedu filiaali, laiendades sellega oma kontorite võrku ning äritegevust riigi suuremates linnades, teatas pank.

Ülevõtmine jätkab Nordea strateegiat luua kõiki Läänemere regiooni suuremaid linnu kattev kontorite võrk.

Nordea ja Kredyt Bank S.A. sõlmisid viimase Leedu filiaali ülevõtmist puudutava raamlepingu. Ülevõtmise tulemusena on Nordeal Leedus lisaks peakontorile senise ühe harukontori asemel seitse harukontorit, muuhulgas linnades nagu Kaunas, Klaipeda ja Paneve?ys. Ülevõtmisprotsess viiakse lõpule suve jooksul.

'Laienemine Leedus toob Nordea klientidele lähemale, mis lubab meil pakkuda paremat teenust kui täna - ka praegustele Kredyt Bank klientidele' ütles Nordea Leedu juht Steen Trondhjem Nielsen.

Kredyt Bank S.A. Leedu filiaali omanik on Poola Kredyt Bank S.A. Tegemist on 1997. aastal esimese Leedus tegevust alustanud välispangaga. Kredyt Pank S.A.-l on Leedus 2700 klienti, keda teenindavad kuus harukontorit, Leedu filiaali varade maht on 118 mln EUR (käesoleva aasta 1. mai seisuga).

Nordea Leedu alustas tegevust 2000. aastal. Nordeal on Leedus 5500 klienti ja varasid 251 mln euro (seisuga 1. mai 2004) väärtuses. Nordea põhitähelepanu Leedus on suunatud nende Põhjamaade ettevõtete teenindamisele, kes oma tegevuses vajavad Põhja- ja Baltimaade turgu tundvat partnerit. Lisaks on Nordea keskendunud kohalike suurettevõtete teenindamisele ning omab Leedu selles sektoris 25 protsendilist turuosa.

Ülevõtmisega jätkab Nordea tugeva turupositsiooni ehitamist Läänemere regioonis. Nordeal on Poolas ja Baltimaades kokku 1497 töötajat ja 79 harukontorit.

'Uued harukontorid katavad Leedu suuremaid ja tähtsamaid tööstuskeskusi ning toetavad seega meie kasumliku kasvu strateegiat,' lisas Nordea Poola ja Baltimaade regiooni juht Thomas Neckmar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing