Pärnu PM: Pärnu gaasitoru ehitus algas

03. juuni 2004, 08:32

Aktsiaseltsi Eesti Gaas ehitusosakonna töömehed alustasid Pärnu-Paide maantee ääres Vändra lähistel Pärnusse maagaasi toova torujuhtme ehitust.

Möödunud nädalal tõid neli suurt rekka?t Saksamaalt kohale esimesed koormad gaasijuhtme ehituseks vajalikke kõrgsurvet kannatavaid terastorusid ning teisipäeval keevitati neid juba kolmes paigas kolmekaupa kokku. Pärnusse maagaasi transportiv torujuhe algab Vändra külje alt, kus olemasolev gaasimagistraal ristub Pärnu-Paide maanteega, ja hakkab kulgema paralleelselt maanteega Pärnu suunas, kirjutab Pärnu Postimees.

Esimesena saab maagaasi siiski Vändra ja juba tänavu. Selleks ehitatakse rajatavale torujuhtmele jaotusjaam ja alustatakse Vändra gasifitseerimiseks vajalike torustike ehitust.

Eesti Gaasi avalike suhete juhi Maarika Siimanni info kohaselt peab maagaas 2006. aasta lõpuks Pärnus olema ja sellise plaani järgi töid torujuhtme ehitusel ka korraldatakse.

Maagaasi Pärnusse toomist on kavandatud mitmel korral aastaid tagasigi, kuid siis on asi ikka mingil põhjusel veel enne algust toppama jäänud.

Pärnu gaasitoru ehitus läheb Eesti Gaasile maksma 50-60 miljonit krooni.

Oma katlamajade või tehnoloogia gaasile üleviimisest on huvitatud enamik Pärnu ettevõtteid, alates lina- ja plaadivabrikust ning Masekoga lõpetades. Gaasi ootavad ka Sindi ja Paikuse, ehkki pole veel täpselt paigas, kas nendeni jõuab toru läbi Pärnu linna või otse üle Pärnu jõe. Ka Sauga ning Audru gasifitseerimine on kõne all.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing