TeliaSonera kinnitab jätkuvat huvi Eestis ja Lätis

03. juuni 2004, 14:41

TeliaSonera on huvitatud osaluse suurendamisest Läti ja Leedu sidefirmades ehkki mõlema riigi valitsused ütlesid, et praegu riigile kuuluvaid aktsiaid ei müü.

?Meil on selle piirkonnaga pikaajalised plaanid, peame seda osaks oma koduturust,? ütles Kjell Lindström, TeliaSonera pressiesindaja täna agentuurile Bloomberg antud intervjuus. Aktsiate äramüümine näiteks Eesti Telekomis ?ei ole üldse kaalumisel?.

Eesti rahandusministeerium soovitas läinud nädalal TeliaSoneral aktsiate ostuks tehtud pakkumist tõsta või oma 49% osalus ära müüa. Läti valitsus ütles eile, et ei plaani oma 51% osalust Lattelekomis müüa.

?Eestis on meie pakkumine jõus veel 10. juunini ning me loodame jätkuvalt, et kõik investorid selle vastu võtavad,? ütles Lindström. ?Lätis leppisime valitsusega kokku, et liigume edasi sammhaaval.?

TeliaSonera pakkumise tingimus on, et selle tulemusel saab firma 85% Eesti Telekomi aktsiatest. See on võimalik ainult siis, kui Eesti riik müüb oma 27,3% osaluse.

Lindström ütles, et Eesti valitsus võib siiski veel kaaluda praeguse pakkumise vastuvõtmist, sest see on kõrgem kui Eesti Telekomi aktsia praegune turuväärtus, vahendab Bloomberg.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing