Rootsi firmad jäid Vene tollis topeltarvetega vahele

03. juuni 2004, 11:04

Soome, Rootsi ja Venemaa tolliametnike ühisoperatsioon tõi välja topeltarvete süsteemi, millega mitmed Rootsi suured firmad Vene tolli ja riiki petavad.

Ajavahemikus 15. maist kuni 15. juunini kontrolliti mullu kõiki saadetisi, mille väärtus ületas 100 000 Rootsi krooni. Kokku 67 saadetist, kus topeltarvete kasutamine avastati 22 juhul, kirjutab tänane Rootsi päevaleht Svenska Dagbladet. Vahele jäid firmad Avesta Polarit, Tarkett, Alcro Beckers, Kährs, Forbo Parquet, kirjutab leht. Mitmed neist eitavad asjasse seotust.

Need kontrollitud veosed moodustasid vaid 3,2% Rootsi koguekspordist Venemaale. Kuna tolliametnike sõnul on sellised pettused väga levinud, tuletab leht, et Rootsi firmad petavad Vene riiki maksmata jäänud maksude ja tollidega vähemalt 50 miljoni Rootsi krooniga kuus.

Reeglina deklareeritakse kaup Rootsi tollis korrektselt ja õige hinnaga, Vene tollile antakse aga valearve, kus kauba hind on näidatud oluliselt väiksemana. Üksi nimetatud operatsiooni puhul oli kaupade hinnavahe 6,5 miljonit Rootsi krooni.

?Topeltarvete süsteem on kasutuses pikka aega ning puudutab vähemalt 80% Venemaale eksporditavatest kaupadest,? ütles lehele Soome tollikontrolli juht Juha Niskanen, kes oli üks haarangu initsiaatoreid. Niskaneni sõnul keerlevad tollis sellised rahad, mis on tollipettused muutnud atraktiivseks alaks Venemaa organiseeritud kuritegevusele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing