Venemaa peatas Euroopa Liidust liha impordi

03. juuni 2004, 09:51

Euroopa sadamates kuhjuvad sea-, kana- ja loomaliha saadetised pärast seda kui Venemaa peatas juuni algusest liha impordi Euroopa Liidust.

Põhjuseks arusaamatused veterinaartõenditega. Venemaa ametnike sõnul kehtivad alates 1. juunist uued üle-Euroopalised sertifikaadid, mis asendavad senise süsteemi, kus iga liikmesriik väljastas vastavad dokumendid ise. Brüsseli ametnike teateil vastavad kõnelused Venemaaga alles käivad ning Venemaa käitumine tuli ametnikele üllatusena. Eeldati, et tähtaeg lükkub.

?Me alles arutame seda teemat, mistõttu meid paneb imestama, et Venemaa praegu nii käitub,? ütles ajalehele Financial Times põllumajandusvoliniku Franz Fischleri pressiesindaja.

Venemaa on Euroopa Liidu loomaliha tootjatele suurim ning sealiha ja kanaliha tootjatele suuruselt teine eksporditurg. Peamised loomaliha eksportijad on Saksamaa ja Iirimaa, sealiha eksportijad Taani ja Hispaania ning kanaliha eksportija Prantsusmaa. 2003. aastal importis Venemaa Euroopa Liidust lihatooteid 540 miljoni euro väärtuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing