EPL: TeliaSonera alustab rünnakut valitsuse mõjutamiseks

04. juuni 2004, 07:58

TeliaSonera Balti riikide president Kenneth Karlberg lubas eile kasutada kõikvõimalikke vahendeid, et nõustutaks Eesti Telekomi aktsiate ostupakkumisega.

Viimastel päevadel on TeliaSonera esindajad tihedalt kohtunud ministeeriumide esindajatega ning Eesti Telekomi aktsionäridega, et veenda neid pakkumise mõistlikkuses, kirjutab Eesti Päevaleht.

Pakutud hinda 111,3 krooni aktsia kohta ei saa Karlbergi sõnul enam muuta ka parema tahtmise korral. Telekomi aktsia sulges eile 103 krooni tasemel, mis näitab tema hinnangul, et pakkumine on niigi hea.

Karlberg lubas tehingu õnnestumisel Tallinna rajada TeliaSonera arenduskeskuse, kus hakatakse m-teenuste rakendusi välja töötama ning kuhu kaasatakse selliste firmade nagu Nokia, IBM, Oracle, Microsofti jpt kompetents. Sarnased keskused on firmal ka Skandinaavias.

Karlberg kinnitas, et tehingu ebaõnnestumisel uut pakkumist niipea ei tehta ning ennustas selle stsenaariumi korral aktsia hinna langust. Valitsus arutab rahandusministeeriumi andmetel TeliaSonera pakkumist 10. juuni istungil.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing