Trigon Capital asutas Teise Laine Fondi

04. juuni 2004, 10:07

Aktsiafondide haldur Trigon Capital avas täna Trigon Teise Laine Fondi, mis investeerib teises laienemisringis ELiga liituvate riikide aktsiaturgudele.

Trigoni uus fond võimaldab investoritel investeerida atraktiivselt hinnatud Bulgaaria, Horvaatia ja Rumeenia aktsiatesse. Fondi esialgseks mahuks kujuneb ligi 60 miljonit krooni, teatas Trigon Capital.

Trigon Capitali direktori Kristel Kivinurm-Priisalmi sõnul peaksid Bulgaaria, Horvaatia ja Rumeenia liituma Euroopa Liiduga 2007.a. Teises ringis liituvate riikide majandused omavad potentsiaali kasvada järgnevate aastate jooksul kiiremini nii Lääne-Euroopast kui ka teistest Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest. Tugeva majanduskasvu aluseks on sisemaine nõudlus, mida toetavad järjest alanevad intressimäärad ja erasektori madal laenukoormus, seisab teates.

Kivinurm-Priisalmi sõnul on täna Kesk- ja Ida-Euroopa piirkonna kõige atraktiivsemalt hinnatud aktsiad just Bulgaarias ja Horvaatias, kuhu suured välismaised investeerimisfondid pole oma pilku veel heitnud. ?Oleme leidnud huvitavaid investeerimisvõimalusi nende riikide turismi- ja tubakasektorist, panganduse- ja kindlustusfirmade, telekomi- ja farmaatsiaettevõtete hulgast,? ütles ta. Kuna paljudes kohalikes firmades puuduvad välisomanikud, siis võib regioonis oodata ka strateegilisi ülevõtmisi, mis loob väikeaktsionäridele kasvupotentsiaali võimalike ülevõtmiste kaudu.

Trigon Teise Laine Fond on Eesti Väärtpaberikeskuses registreeritud avatud aktsiafond. Investoritel on alates tänasest võimalik fondi investeerida Trigon Capitali ja kõikide Eesti pankade internetipankade ja pangakontorite vahendusel. Fondi on võimalik investeerida ka igakuiselt väikeste summade kaupa, kasutades selleks püsimaksekorraldust.

Trigon Capital on asutatud 1994. aastal. Investeerimispangal on kontorid Varssavis, Tallinnas, Riias, Vilniuses ja St. Peterburis ning esindused teistes regiooni osades.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing