PM: Tallinn eelistab osta treppidega liinibusse

04. juuni 2004, 07:58

Tallinna linnaliinide busside konkursi võitis firma, mis pakkus neli korda vähem madala esiosaga busse kui kaotaja.

Kahekümne liigendbussi soetamise riigihankekonkursil eelistas komisjon viit madala ja 15 kõrge esiosaga bussi pakkunud firmat Volvo Bus Corporation, jättes teise osaleja, kahtkümmet madala esiosaga bussi lubanud firma Scania CV AB kaotajaks, kirjutab Postimees.

Tallinna linnavolikogu liige Maret Maripuu polnud konkursi tulemusega rahul ja edastas eelmisel nädalal abilinnapea Toomas Vitsutile sellekohase arupärimise.

«Paljudes Euroopa linnades ei osteta enam astmetega busse, uued bussid on kõik madalapõhjalised,» nentis Maripuu. «Kuidas on võimalik, et hindamiskriteeriumite alusel osutus firma Volvo Bus Corporation pakkumine linnale soodsamaks kui Scania CV AB pakkumine? Kas komisjon võttis arvesse nõudeid erivajadustega inimeste teenindamisel?»

Selle üle, et lõppenud riigihankekonkurss tõotab vankriga emadele, pensionäridele ja liikumispuudega inimestele Tallinnas vaid viit uut madala esiosaga bussi, väljendas peale Maret Maripuu pahameelt ka Tallinna Liikumispuuetega Inimeste Ühingu juhatuse esimees Mati Mugur.

«Rahaliselt läheks Volvo hooldus tunduvalt kallimaks, kuna Volvo nõuab hooldustööde tegemist oma firma töökodades, Scania lubab seda aga bussipargis teha,» ütles Mugur. Samuti nimetas ta ebareaalseks, et Volvo hooldustööde mahtu hinnati kolmandiku võrra väiksemaks kui Scania bussidel, kuigi sõidukid on põhimõtteliselt sarnased.

«Tulevikus on plaan vahetada linnas kõik bussid madalapõhjaliste vastu välja,» ütles ühistranspordi küsimustega tegelev abilinnapea Toomas Vitsut. «Aga enne tuleb sõiduteed ja platvormid korda teha, muidu on madalapõhjaliste busside ostmine lihtsalt raharaiskamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing