Börsiülevaade: TeliaSonera hirmutamine jätkub

07. juuni 2004, 09:59

Eesti Telekomi aktsiaid ihalev TeliaSonera on avaldanud täna Eesti suuremates päevalehtedes järjekordse üleskutse aktsiate müügiks.

TeliaSonera Taani, Norra ja Balti regiooni juhi Kenneth Karlbergi poolt allkirjastatud teadeandes korratakse üle, et TeliaSonera jääb tehtud pakkumise juurde.

TeliaSonera sõnul on rahvusvahelisel telekomiturul Eesti Telekom löögi all. Peamiseks põhjuseks tuuakse kasvanud konkurentsi ja ettevõtte väiksus.

Samuti on ära märgitud ka see, et Eesti Telekomi turuhind (aktsia sulgus reedel 104,05 kroonil) on pakutud hinnast (111,30 krooni aktsia kohta) madalam.

Kenneth Karlberg arvab, et suureneva konkurentsi ja investeerimisvajaduse tingimustes ootab Eesti Telekomi aktsiat langust. ?Lähtuvalt TeliaSonera hinnangust Eesti Telekomile ja teistele võimalikele investeerimisobjektidele läheb kaua, enne kui võidakse teha uus pakkumine,? lisas Karlberg.

Tegemist on TeliaSonera viimaste jõupingutustega Eesti Telekomi aktsiate omandamiseks, kuna pakkumise tähtaeg lõppeb juba sel neljapäeval.

Eesti Telekomi suurim aktsionär (Eesti riik) on senini öelnud TeliaSonera madala pakkumise peale ?ei?. Kuna pakkumise jõustumiseks peab TeliaSonera enda kätte saama vähemalt 85% Eesti Telekomi aktsiatest tähendaks antud seisukoha püsimine ka pakkumise ebaõnnestumist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing