Vene häkkerigrupp võib olla krediitkaardiandmeid rööviva viiruse taga

07. juuni 2004, 15:11

Arvutiturbefirma F-Secure kahtlustab, et vene häkkerite grupp Hangup Team on uue Korgo nimelise viiruse loomise taga.

See viirus röövib krediitkaartide omanike andmeid ostude ja tellimuste tegemise ajal internetis, kirjutab Vedomosti.

Viirus lubab kurjategijatel installeerida Korgo poolt nakatunud arvutisse eriprogrammi - keylogger"i kõigi klaviatuuri kaudu sisestatud andmete salvestamiseks. Nii saavad kurjategijad ligipääsu krediitkaartide andmetele ostude ja tellimuste sooritamise ajal internetis.

F-Secure mäned?er Mikael Albrecht nimetab Korgo"t küllaltki efektiivseks viiruseks, mis levib peaaegu samamoodi nagu mai algul epideemia mõõtmed võtnud Sasser.

Spetsialistid paanikaks siiski põhjust ei näe. Kaspersky Laboratooriumi esindaja Aleksei Zernovi sõnul on viirus levinud juba terve nädala jooksul, kuid midagi hirmsat ei toimu. Epideemia taset viirus saavutanud ei ole.

Hangup Team, mis nimetab end oma saidil küberfa?istideks, on arvutiturbe spetsialistidele tuntud küllaltki ammu. Zernovi arvates võib nende loodud olla viirus MyDoom. Ta räägib, et Hangup Team on tuntud aktiivse spämmerluse propaganda poolest, pakub oma teeneid rämpsposti laialisaatmiseks jne.
Hangup Teami veebilehel on isegi nende aruanne sel aastal tehtud tööst: USA arvutikasutajad said umbes 50 mln rämpsposti saadetist, nakatati 1,5 mln arvutit jne.

<#Newsru.com=http://newsru.com/russia/07jun2004/virus.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing