Saksamaa ja Suurbritannia finantsteenuste pakkujad trügivad Eesti turule

Annika Matson 07. juuni 2004, 09:58

Pank EUROHYPO Saksamaalt, Raiffeisen Zentralbank Österreich Austriast, HSBC Bank Plc ja Rathbone Investment Management Ltd Suurbritanniast tahavad Eestisse.

Finantsinspektsioon kirjutas oma pressiteates, et viimatinimetatud pangad on soovi avaldanud Eestis piiriüleseid pangandusteenuseid pakkuda.

Piiriüleseid kindlusteenuseid soovivad finantsinspektsiooni andmetel Eestis pakkuma hakata Grazer Wechselseitige Versicherung AG ja Österreichische Kreditversicherung Coface AG Austriast, Great Lakes Reinsurance (UK) PLC, Converium Insurance (UK) Limited Markel International ja Insurance Company Limited Suurbritanniast.

Alates 1. maist on Euroopa Liidu (EL) lepinguriikide finantsasutustel soovi korral võimalik oma teenuseid osutada kõikides ELi liikmesriikides, kaasa arvatud Eestis. Eraldi tegevusluba finantsinspektsioonilt selleks taotlema ei pea. Küll aga peab piiriüleseid teenuseid pakkuda sooviv ettevõte informeerima sellest oma koduriigi finantsjärelevalvet, kes edastab vastavasisulise teabe finantsinspektsioonile. Piiriüleste teenuste pakkumiseks võivad ELi liikmesriikide finantsasutused avada Eestis nii filiaali kui pakkuda teenuseid otse oma koduriigist. Järelevalvet piiriüleste teenusepakkujate üle teostab nende koduriigi finantsjärelevalve asutus.

Eestis piiriüleseid teenuseid pakkuvate ettevõtete nimekiri ning teenused, mida nad siin osutada võivad, on kättesaadav Finantsinspektsiooni veebilehel www.fi.ee.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing