Euroopa börsid; EasyJet vabalanguses, Nokia kosub

07. juuni 2004, 13:26

Euroopa börsidel on täna käimas neljas järjestikune tõusupäev. Aktsiate ostmist toetab usk, et USA tarbijate kulutuste kasv kiireneb.

?Me näeme üha enam USA majanduse pidevat paranemist,? ütles uudisteagentuurile Bloomberg Helaba Invest fondivalitseja Konstantin Rerras. ?See polsterdab kogu maailmas ettevõtete kasumeid, eriti aga nende ettevõtete omi, kes on sõltuvuses majanduskasvust,? lisas Rerras.

Enam kui neljandikku tuludes USAst saav Philips alustas päeva 1,4% tõusuga, tasemel 22,34 eurot. Ligi pool oma müügist Ühendriikidest teeniv DaimlerChrysler liikus 37,84 eurol ehk 1,1% plussis. Viimatimainitu aktsiat tõstis ka investeerimispank UBS, tõstes autotootja reitingu ?vähenda? pealt ?neutraalse? peale.

Väga nigelalt on alustanud päeva aga EasyJet. Odavlennufirma tegevjuht Ray Webter teatas, et kasvanud kütusekulud võivad maksma 4 mln naelsterlingit ning samuti tundis ta muret kasvava konkurentsi pärast Euroopa lennuoperaatorite turul.
2000. aasta novembris börsile tulnud EasyJet aktsia kukkus päevasiselt 24%, katsudes ära oma madalaima hinnataseme.
Aktsiale on olnud viimane kuu väga raske. Alles mai alguses teatas Easyjet, et piletihindade langus lennundussektoris mõjub ettevõtte kasumile.

Põhjale börsidel vajab äramärkimist Nokia liikus kell 12:50 Helsingi börsil 11,55 eurol ehk 1,7% plussis. Maailma suurim mobiiltelefonide valmistaja sai Venemaa suuruselt kolmandalt mobiilsideoperaatorilt Megafon 350 mln dollarise (4,5 mln krooni) suuruse tellimuse võrgu väljaehitamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing