Ekspertide arvates võib eksisteerida Venemaa pankade nn must nimekiri

07. juuni 2004, 16:54

Venemaa Siseministeerium lükkas täna tagasi väiteid nimekirjade olemasolust pangastruktuuride kohta, mida kahtlustatakse finantskuritegudes.

Ekspertide arvates võib see siiski olemas olla ja see võidi koostada nii Venemaa Keskpangas kui Siseministeeriumis.

Ametnikud püüavad pankureid ja avalikkust rahustada. 'Siseministeeriumis seda nimekirja pole', teatas tänasel pressikonverentsil aseminister Sergei Verjovkin-Rahalski. Aseminister meenutas pankade Sodbiznesbank"i ja Kredittrans ümber toimunut öeldes, et Sodbiznesbank"i suhtes tegutses Siseministeerium rangelt seaduse raamides. Ta lisas, et teada on nii Sodbiznesbank"i kui ise oma tegevuse lõpetanud Transkredit"i omanik, kusjuures tegemist on ühe ja sama inimesega.

Ajaleht Izvestija teatab mitteametlikele allikatele viidates, et selleks võib olla ärimees Aleksandr Slesarjov.

Kõrgema Majanduskooli juhi Jevgeni Jassini sõnul vastutab Keskpank järelevalve eest krediidiorganisatsioonide üle ning omab kahtlemata informatsiooni selle kohta, mida on vaja selleks, et mõista missugused pangad on kindlad ja millised mitte ning järelikult võib omada seda, mida nimetatakse 'mustaks nimekirjaks'.

Varem on vene föderaalse finantsmonitooringu teenistuse juht Viktor Zubkov rääkinud kümnest pangast, millelt lähiajal võidakse litsents ära võtta.

<#Newsru.com=http://newsru.com/finance/07jun2004/mvd.html>
<#Ehho Moskvõ=http://www.echo.msk.ru/daynews.html>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing